utilizator: DANG

statut: sters
inregistrat inainte de 20/02/2007 subiecte: 9
comentarii: 24

semnaleaza adminului
.


subiecte recente:


Cursuri de matematica si fizica online!
Incearca-le gratuit acum

Peste 3500 de videouri de cursuri cu teorie, teste si exemple explicate
www.prepa.ro
RATARE
de DANG la: 21/12/2005 19:07:00
un om ratat este ratat doar in raport cu el insusi. va spun acest fapt deoarece nenorocirea mea vine din mine insumi. candva am visat sa ajung sociolog, dar intamplarea a decis altfel . si aici este toata problema. muncesc, fara satisfactii spirituale, iar din punct de vedere material, ma descurc, de azi pe maine. cu toate acestea , sigur nu sunt in totalitate un naiv. sunt atras de periferia societatii deoarece aceasta experienta imi reactualizeaza conceptia dostoievschiana despre lume si viata.  ...continuare .
2 comentarii
modifica
Fara titlu
de DANG la: 08/05/2005 00:59:00
inca odata, iar si iara/ poate ca o sa ma doara/ viata nu e primavara/ dar, nici iarna si nici vara/ viata este numai toamna./ nu-i asa stimata doamna ?
4 comentarii
modifica
Inca mai exist
de DANG la: 07/05/2005 23:56:00
intr-o dimineata oarecare, mergand grabit spre slujba cea de toate zilele, din urma careia doar supravietuiesc, mi s-a intamplat ceva cu totul si cu totul iesit din comun. pur si simplu, in fata institutiei, la intrarea pe poarta principala, m-am intalnit cu un individ, care imi parea foarte cunoscut, dar si fericit in acelasi timp. preocupat sa-l cunosc mai bine, l-am studiat oarecum si am constatat cu stupoare, dar si autentica spaima, ca individul cu pricina eram , chiar eu insumi. trebuie sa  ...continuare .
2 comentarii
modifica
afiseaza toate subiectele...

comentarii recente:


Cursuri de matematica si fizica online!
Incearca-le gratuit acum

Peste 3500 de videouri de cursuri cu teorie, teste si exemple explicate
www.prepa.ro
Ce idee ? - de DANG la: 24/08/2007 09:08:23
(la: Las-o balta Romania)
De ce trebuie să se gândească omul de două ori înainte de a da mită ? Sau de mai multe ori ? Ce idee mai e şi asta ? Zău că nu pricep nimic. Mita e mită. Ce în Germania nu se dădea mită ca să nu te ardă în cuptoarele lor naziste dar desigur civilizate. Pa !
Oare ? - de DANG la: 24/08/2007 08:38:32
(la: daca o femeie isi inseala sotul, e din cauza lui - prov. chinez)
Pe ce te bazezi ?
#229509 (raspuns la: #105013) comenteaza . modifica . semnaleaza adminului
cosmacpan - de DANG la: 24/08/2007 08:35:54
(la: Taina soaptelor)
Bravo ! Ai suflet omule !
picky - de DANG la: 16/03/2007 18:23:18
(la: Bantuim precum nalucile prin intunericul cafenelei.)
Ce poate să însemne beton crud ?
Sau ce poate să însemne opaiţ chior ?
Scuze mi-am dat seama. Aceste concepte sunt opusul betonului copt ( fiert sau prăjit )sau opaiţului( ţ = tz ? )nechior adică cu o excepţională acuitate. Părerea mea este că moroii trec unii pe lângă alţii şi uneori nu se salută .
Mihai Leonte - de DANG la: 16/03/2007 18:11:37
(la: Scrieri inocente)
Nu vă cunosc ! Dar am dedus că sunteţi un om bun la suflet. Nu trebuie să-i luaţi în seamă pe cei ce vă critică. Asta e treaba lor. Ei nu vor să înţeleagă mesajul. Pur şi simplu îşi imaginează că sunteţi ca ei, vânător de greşeli de exprimare. Ca şi când asta e problema. Cine se exprimă mai academic. Oricum, toată stima ! Mi-a plăcut relatarea dumneavoastră.

afiseaza toate comentariile...


Cursuri de matematica si fizica online!
Incearca-le gratuit acum

Peste 3500 de videouri de cursuri cu teorie, teste si exemple explicate
www.prepa.ro
loading...